Současnost

Oleje SUNOCO dodává na český a slovenský trh již více než dvacet let společnost TranSun s.r.o., která disponuje logistickým a skladovacím terminálem v Jihlavě. Tato výhodná poloha ve „středu“ republiky nám dává optimální možnosti k distribuci maziv v nejkratším možném čase. Disponujeme především týmem velmi zkušených odborníků, kteří dokáží analyzovat situace, se kterými se setká jak běžný motorista, tak i specialista, který hledá optimální řešení pro výrobu či vývoj. Naše společnost též disponuje akreditovanými laboratořemi, a proto jsme schopni odpovědně zodpovědět jakoukoli otázku ohledně maziv.

Ucelená řada maziv SUNOCO je vhodná pro všechny aplikace a vždy Vám jsme a budeme schopni nabídnout to nejlepší řešení pro Váš motor, převodovku, klimatizaci, průmyslové chlazení, obrábění, výrobu pryže, autoservis, průmyslovou výrobu, atd.

Maziva SUNOCO jsou Hi-Tech maziva.
Společnost TranSun s.r.o. je tým odborníků.

Historie

Je SUNOCO velké?

Bylo to na konci 19. století, kdy legendární John D. Rockefeller kontroloval 90 % ropných rafinérií v USA. Mezi několika málo rafinériemi, které nekontroloval, byla právě ta Josepha Newtona Pewa, Sr., zakladatele SUN OIL COMPANY (dnešní SUN Inc.). Ze skromných začátků (pár pronájmů ropných vrtů poblíž Limy, Ohio), se SUNOCO rozrostlo a stalo se světovým zpracovatelem a obchodníkem s ropnými produkty.

Sunoco je čtvrtý největší zpracovatel ropy na základové oleje pro automobilová a průmyslová maziva v USA. Díky více než 100 leté zkušenosti v tomto oboru u nás má stále prioritu proces zlepšování technologií a výrobků. Chtěli bychom stále být v popředí těch společností, které zasvětily svou práci vytváření lepšího života zákazníkům. Přinášet vám lepší oleje, to je dobrý začátek.

Všude, kam se podíváte, lze používat průmyslová maziva SUNOCO. Jsou používána např. k ulehčení chodu vřeten při výrobě přízí, k přenosu tepla v kovoobráběcím průmyslu, k zabránění pěnění papírových směsí při výrobě papíru, k renovaci asfaltových povrchů i jako základ pro výrobu barev. SUNOCO je rovněž hlavním dodavatelem vosků výrobcům svíček, nátěrových hmot a pastelek.

Světová prvenství…

Společnost SUN Inc. je obecně uznávána jako inovátor v technologiích mazání. Má na svém kontě mnoho světových průmyslových prvenství! SUNOCO byla první společností světa, která začala dodávat zemní plyn do větších měst (Pittsburgh) pro komerční a průmyslové použití. Společnost vyvinula na světě první komerčně úspěšný ropný asfalt (Hydrolene), založila vůbec první jednotku katalytického kraku pro výrobu paliv. První na světě vyvinula technologii na těžbu a zpracování roponosného písku. Dnes SUNOCO provozuje pět hlavních velkých ropných rafinérií a je jedním z největších zpracovatelů maziv - dvě z rafinérií jsou primárně určeny pouze pro výrobu maziv!

Motoristům…

SUNOCO rovněž vyrábí a obchoduje s pohonnými hmotami. Pod svým jménem provozuje v USA téměř 3700 čerpacích stanic, převážně ve státech na atlantickém pobřeží, severovýchodě a středozápadě USA.
SUNOCO obchoduje svými oleji se širokým spektrem průmyslových odvětví včetně výrobců automobilů, kteří tyto oleje mnohdy používají pro první plnění. Je ještě další odvětví spojené s automobily, kam SUN OIL dodává: SUNOCO je hlavním dodavatelem zpracovatelských olejů potřebných pro výrobu pneumatik. Může to být překvapující, ale na každou vyrobenou pneumatiku se spotřebuje přibližně 7 litrů oleje.
Razí cestu i ve zvyšování užitné hodnoty maziv…

V těžké nákladní dopravě, ve stavebnictví a v těžbě nerostů získaly skvělou pozici motorové oleje SUNOCO "heavy-duty". V těchto průmyslových odvětvích by měly oleje zajistit, aby velice drahá zařízení byla nákladově efektivní, mohla být neustále v chodu a bez problémů. SUNOCO prorazilo koncepci takových olejů, které umožnily nákladním automobilům určeným pro těžký provoz, aby najely cca 1,5 mil. km do generální opravy (srovnejme s nedávnou minulostí, kdy limit do generální opravy v USA byl 350 000 mil = 560 000 km)!!

Oleje SUNOCO jsou celosvětově užívány i v zemědělství. Mnohá letadla, která vidíte práškovat, používají oleje SUNOCO jako tekutý nosič pro rozprašované pesticidy a herbicidy. Jeden vysoce rafinovaný typ oleje SUNOCO přitáhl zvláštní pozornost. Tento olej poskytuje ekonomickou alternativu nebo doplněk k mnoha syntetickým organickým pesticidům v systémech kontrolovaného výskytu škůdců. Ničí škůdce zadušením na rozdíl od jedů k požití.

A ještě jednou k životnímu prostředí: Společnost SUN Inc. byla první z 500 největších průmyslových společností USA, která schválila zdravotní, ekologické a bezpečnostní principy CERES (the Coalition for Environmentally Responsible Economies).